  • W3A43C392KAT2A
W3A43C392KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A43C392KAT2A
HK JDW NO:
66-W3A43C392KAT2A
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
W3A43C392KAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A43C392KAT2A Overview
When seated, the height reaches 0.053 1.35mm.This program operates with 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm as its size/dimension.Temperature coefficient is X7R.It is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.The terminal pitch of this part is 760μm.The voltage rated for this electrical part is 25V.
W3A43C392KAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A43C392KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A43C392KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A43C392KAT2A
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3900pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Terminal Pitch
    760μm
    X7R
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%