  • W3A4YA221KAT2A
W3A4YA221KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YA221KAT2A
HK JDW NO:
66-W3A4YA221KAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A4YA221KAT2A Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.053 1.35mm.This program operates with 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm as its size/dimension.Temperature coefficient = C0G NP0.The product is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.It has a 760μm terminal pitch.Rated DC of 16V is the voltage at which this electrical part operates.
W3A4YA221KAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 760μm terminal pitch
W3A4YA221KAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YA221KAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YA221KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    IPC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm