  • W3A4YA470JAT2A
W3A4YA470JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YA470JAT2A
HK JDW NO:
66-W3A4YA470JAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A4YA470JAT2A Overview
It reaches a maximum height of 0.053 1.35mm when seated.This program operates with 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm as its size/dimension.This electrical device has a rated voltage of 16V (URdc).This chip is rated to have 16V voltage as its voltage rating.The coefficient of temperature is C0G NP0.There is a case 0612 (1632 Metric) that contains the product.760μm is the terminal pitch of this part.
W3A4YA470JAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a rated (DC) voltage of 16V
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 760μm terminal pitch
W3A4YA470JAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YA470JAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YA470JAT2A
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    47pF
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm