  • W3A4YC104MAZ2A
W3A4YC104MAZ2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YC104MAZ2A
HK JDW NO:
66-W3A4YC104MAZ2A
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
W3A4YC104MAZ2A
Purchasing and Inquiry
W3A4YC104MAZ2A Overview
It reaches a maximum height of 0.053 1.35mm when seated.This program operates with 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm as its size/dimension.The coefficient of temperature is X7R.In a 0612 (1632 Metric) case, the product is packaged.The terminal pitch of this part is 760μm.Rated DC of 16V is the voltage at which this electrical part operates.
W3A4YC104MAZ2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A4YC104MAZ2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YC104MAZ2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YC104MAZ2A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    0612 (1632 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm