  • W3A4YC223MAT2A
W3A4YC223MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4YC223MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A4YC223MAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A4YC223MAT2A Overview
A seat's maximum height is 0.053 1.35mm.It operates at 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm sizes and dimensions.Temperature coefficient is X7R.The product is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.In this part, the terminal pitch is 760μm.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 16V.
W3A4YC223MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of X7R
a 760μm terminal pitch
W3A4YC223MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4YC223MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4YC223MAT2A
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm