  • W3A4ZC104MAT2A
W3A4ZC104MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4ZC104MAT2A
HK JDW NO:
66-W3A4ZC104MAT2A
Purchasing and Inquiry
W3A4ZC104MAT2A Overview
A seat's maximum height is 0.053 1.35mm.0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm is the size/dimension of the object.This electrical device has a rated (DC) voltage of 10V.This chip is rated to have 10V voltage as its voltage rating.Temperature coefficient is X7R.A 0612 (1632 Metric) case contains the product.125°C is the maximum operating temperature that can be supplied to it.Part number 0.76mm has a fixed terminal pitch.
W3A4ZC104MAT2A Features
the maximal height is 0.053 1.35mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
a rated (DC) voltage of 10V
a voltage rating of 10V volts
A temperature coefficient of X7R
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.76mm terminal pitch
W3A4ZC104MAT2A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4ZC104MAT2A applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
W3A4ZC104MAT2A
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    0.76mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm