  • W3A4ZC104MAT4A
W3A4ZC104MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
W3A4ZC104MAT4A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-W3A4ZC104MAT4A
Package:
0612
Datasheet:
W3A4ZC104MAT4A
Purchasing and Inquiry
W3A4ZC104MAT4A Overview
In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.0612 cases contain the product.Parts such as this have a 760μm terminal pitch.The voltage rated for this electrical part is 10V.
W3A4ZC104MAT4A Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 760μm terminal pitch
W3A4ZC104MAT4A Applications
There are a lot of AVX Corporation W3A4ZC104MAT4A applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
W3A4ZC104MAT4A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PAPER, 13 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm