  • WVL9FJ1R8K
WVL9FJ1R8K
advertisement
Manufacturer No:
WVL9FJ1R8K
HK JDW NO:
873-WVL9FJ1R8K
Datasheet:
WVL9FJ1R8K
Description:
Ind Variable Shielded 1.8uH 10% 7.9MHz 92Q-Factor 853mA RDL Bulk
Step5Bar-code shipping tag
WVL9FJ1R8K
    Radial, Vertical Cylinder
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.300Dia 7.62mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Shielded
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Inductance
    1.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm
  • Max DC Current
    853mA
  • Q @ Freq
    92 @ 7.9MHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Diameter
    7.62mm
  • Height
    0.430 10.92mm
  • Length
    10.16mm