  • WVL9FJ5R6K
WVL9FJ5R6K
advertisement
Manufacturer No:
WVL9FJ5R6K
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-WVL9FJ5R6K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
WVL9FJ5R6K
Description:
WVL 5.6 10% F09
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
WVL9FJ5R6K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Series
    WVL
  • Size / Dimension
    0.300Dia 7.62mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Inductance
    5.6μH
  • Q @ Freq
    76 @ 7.9MHz
  • Height
    0.430 10.92mm