  • X9455WV24I-2.7
X9455WV24I-2.7
advertisement
Manufacturer No:
X9455WV24I-2.7
HK JDW NO:
391-X9455WV24I-2.7
Package:
TSSOP
Datasheet:
Description:
24 Pin Digital PotentiometersSerial
Purchasing and Inquiry
X9455WV24I-2.7 Overview
There is a TSSOP package containing it.As of Non-Volatile, this pentometer has been stored.This digital potentiometer has 2 embedded circuits.Bulk package contains the access code to secure the digital potentiometer.In this pentometer, there are 256 taps to prevent overcurrent.In the digi devices, there are 24 pins.A flow limit of 10kOhm can be applied.Digital potentiometer is mounted by Surface Mount.It ensures stability of the digital resistor if it runs at its maximum 85°C.A temperature of -40°C is necessary to maintain its reliability.With 400kHz, it is capable of maintaining high accuracy.
X9455WV24I-2.7 Features
Available in TSSOP package
2 Circuits
X9455WV24I-2.7 Applications
  • Gas detection circuit
  • Power meter
  • Programmable voltage regulator
  • Automotive electronics
  • Programmable low pass filter
  • Industrial control
  • Audio level control
  • Communication device
  • PC
  • Automated caliberation
Step5Bar-code shipping tag
X9455WV24I-2.7
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    400kHz