  • 205K100CS4
205K100CS4
advertisement
Manufacturer No:
205K100CS4
HK JDW NO:
192-205K100CS4
Package:
6-DIP
Datasheet:
205K100CS4
Purchasing and Inquiry
205K100CS4 Overview
A seat's maximum height is 0.250 6.35mm.This program operates with 0.500Lx0.449W 12.70mmx11.40mm as its size/dimension.To ensure reliable performance, set the ESR to 9mOhm.A 6-DIP case is used for packaging the product.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 100VV.
205K100CS4 Features
the maximal height is 0.250 6.35mm
with the size / dimension of 0.500Lx0.449W 12.70mmx11.40mm
205K100CS4 Applications
There are a lot of Cornell Dubilier Electronics (CDE) 205K100CS4 applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
205K100CS4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP
  • Dielectric Material
    Polymer, Metallized
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    Capstick® CS
  • Size / Dimension
    0.500Lx0.449W 12.70mmx11.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    10.16mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Circuit Type
    Bussed
  • Height
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.250 6.35mm