  • 4TPU33MSI
4TPU33MSI
advertisement
Manufacturer No:
4TPU33MSI
HK JDW NO:
590-4TPU33MSI
Package:
0805 (2012 Metric)
Purchasing and Inquiry
4TPU33MSI Overview
A high efficiency is achieved by maintaining the ESR (Equivalent Series Resistance) at 150mOhm @ 100kHz.The capacitance is 33μF when it operates.An AC voltage of -55°C~85°C powers it.High efficiency is enabled by the voltage rating of 4V.The maximum height seated of 0.039 1.00mm°C enables stable operation.
4TPU33MSI Features
a 150mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 33μF
an AC voltage of -55°C~85°C
the voltage rating of 4V
4TPU33MSI Applications
  • LCD TV
  • Power supplies
  • Tablets
  • Notebook
  • Smart phone
Step5Bar-code shipping tag
4TPU33MSI
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 4TPU33MSI.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    POSCAP™ TPU
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    S09
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm