  • ATF1504AS-15AC44
ATF1504AS-15AC44
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504AS-15AC44
HK JDW NO:
69-ATF1504AS-15AC44
Package:
A
Datasheet:
Description:
0.8mm PMIC 44 Pin 5V A
Purchasing and Inquiry
ATF1504AS-15AC44 Overview
There are 64 macro cells, which provide radio coverage via high-power cell towers, antennas or masts in a mobile phone network.A A package contains the item.In this case, there are 32 I/Os programmed.There are 44 terminations programmed into the device.Power is provided by a supply voltage of 5V volts.There are 44pins on the chip.The 1500gates serve as building blocks for digital circuits.A high level of efficiency can be achieved by maintaining the supply voltage at [0].In order to store data, EEPROMis used.In this case, it is mounted by Surface Mount.There are 44pins on it.A voltage of 5.25V is the maximum supply voltage for this device.With a minimal supply voltage of [0], it operates.In total, there are 32programmable I/Os.It is recommended that the operating temperature be greater than 0°C.It is recommended to keep the operating temperature below 70°C.4logic blocks (LABs) make up this circuit.The maximum frequency should not exceed 100MHz.Programmable logic types are divided into EE PLD.
ATF1504AS-15AC44 Features
A package
32 I/Os
44 pin count
44 pins
4 logic blocks (LABs)
ATF1504AS-15AC44 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504AS-15AC44 CPLDs applications.
  • Bootloaders for FPGAs
  • Random logic replacement
  • Custom shift registers
  • Multiple DIP Switch Replacement
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • Preset swapping
  • Programmable power management
  • DMA control
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • I/O expansion
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504AS-15AC44
  • Package / Case
    A
  • Number of Pins
    44
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    44
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.25V
  • Min Supply Voltage
    4.75V
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    100MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    1500
  • Number of Programmable I/O
  • Speed Grade
    15
    YES
  • In-System Programmable
    YES
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm