  • LC4128V-27TN100C
LC4128V-27TN100C
advertisement
Manufacturer No:
LC4128V-27TN100C
HK JDW NO:
477-LC4128V-27TN100C
Datasheet:
LC4128V-27TN100C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4128 100 Pin 384.6MHz 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128V-27TN100C Overview
There are 128 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.The item is enclosed in a 100-LQFP package.There are 64 I/Os on the board.Terminations of devices are set to [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.It is powered by a voltage of 3.3V volts.It is a part of the family [0].It is packaged in the way of Tray.A reliable operation is ensured by the operating temperature of [0].It is recommended to mount the chip by Surface Mount.In this case, it is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000V series.It is equipped with 100 pin count.When using this device, YEScan also be found.The LC4128shows its related parts.If high efficiency is to be achieved, the supply voltage should be maintained at [0].For storing data, it is recommended to use [0].This device is mounted by Surface Mount.This board has 100 pins.This device operates at a voltage of 3.6Vas its maximum supply voltage.With a minimal supply voltage of [0], it operates.A logic element or block has 8elements.A frequency of 384.6MHzcan be achieved.Input signals are detected using 10dedicated inputs.There are 540 logic elements/cells on the device.
LC4128V-27TN100C Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128V-27TN100C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-27TN100C CPLDs applications.
  • D/T registers and latches
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • POWER-SAVING MODES
  • PULSE WIDTH MODULATION (PWM)
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Handheld digital devices
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • I/O PORTS (MCU MODULE)
  • Programmable power management
  • Power automation
Step5Bar-code shipping tag
LC4128V-27TN100C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    384.6MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Number of I/O
    64
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    2.7 ns
  • Turn On Delay Time
    2.7 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    540
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm