  • LC4064V-5TN48C
LC4064V-5TN48C
advertisement
Manufacturer No:
LC4064V-5TN48C
HK JDW NO:
477-LC4064V-5TN48C
Package:
48-LQFP
Datasheet:
LC4064V-5TN48C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4064 48 Pin 227.27MHz 3.3V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4064V-5TN48C Overview
There are 64 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.In the 48-LQFPpackage, you will find it.As a result, it has 32 I/O ports programmed.It is programmed to terminate devices at [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.Power is supplied by a voltage of 3.3V volts.This part is included in Programmable Logic Devices.It is recommended that the chip be packaged by Tray.It operates with the operating temperature of 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.Ensure that the chip is mounted by Surface Mount.It is a type of FPGA belonging to the ispMACH? 4000V series.It is programmed with 48 pins.If this device is used, you will also be able to find [0].The LC4064can be used to identify its related parts.High efficiency requires the supply voltage to be maintained at [0].In this case, EEPROMwill be used to store the data.The electronic part is mounted by Surface Mount.The pins are [0].A maximum voltage of 3.6Vis required for operation.The minimal supply voltage is 3V.In total, there are 4 logic elements/blocks.This frequency is 227.27MHz.The input signals are detected by 4dedicated inputs.In order to form a fundamental building block, there are 36logic elements/cells.
LC4064V-5TN48C Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
48 pin count
48 pins
LC4064V-5TN48C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4064V-5TN48C CPLDs applications.
  • I2C BUS INTERFACE
  • Pattern recognition
  • Boolean function generators
  • DDC INTERFACE
  • Voltage level translation
  • Page register
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Protection relays
  • ToR/Aggregation/Core Switch and Router
  • DMA control
Step5Bar-code shipping tag
LC4064V-5TN48C
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Number of Pins
    48
  • Weight
    9.071791g
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    48
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    227.27MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Number of I/O
    32
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Turn On Delay Time
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    64
  • JTAG BST
  • Number of Dedicated Inputs
    4
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    4
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm