  • M4A5-32/32-10VNI48
M4A5-32/32-10VNI48
advertisement
Manufacturer No:
M4A5-32/32-10VNI48
Manufacturer:
Lattice Semiconductor
HK JDW NO:
477-M4A5-32/32-10VNI48
Package:
48-LQFP
Description:
5V 0.5mm PMIC ispMACH? 4A Series M4A5-32 48 Pin 5V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
M4A5-32/32-10VNI48 Overview
32macrocells exist, which are cells in a mobile phone network that are primarily composed of high-power towers, antennas, or masts.In the 48-LQFPpackage, you will find it.The device is programmed with 32 I/Os.Devices are programmed with terminations of [0].As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers or freight.A voltage of 5V is used as the power supply for this device.There is a part included in Programmable Logic Devices.Trayshould be used for packaging the chip.The operating temperature of the machine is -40°C~85°C TA to ensure its reliability.The chip should be mounted by Surface Mount.The ispMACH? 4Aseries comprises this type of FPGA.It has 48pins programmed.When using this device, YEScan also be found.M4A5-32contains its related parts.In digital circuits, 1250gates serve as building blocks.For high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].It is recommended to store data in [0].This electronic part is mounted in the way of Surface Mount.A total of 48pins are provided on this board.With a maximum supply voltage of [0], it operates.A minimum supply voltage of 4.5V is required for it to operate.A power supply of 5Vvolts is required to operate this device.There are a total of 516 Programmable I/Os.It is recommended that the maximum frequency be less than 100MHz.
M4A5-32/32-10VNI48 Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
48 pin count
48 pins
5V power supplies
M4A5-32/32-10VNI48 Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation M4A5-32/32-10VNI48 CPLDs applications.
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • Timing control
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • ROM patching
  • Wide Vin Industrial low power SMPS
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • Discrete logic functions
  • TIMERS/COUNTERS
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • Handheld digital devices
Step5Bar-code shipping tag
M4A5-32/32-10VNI48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    48-LQFP
  • Number of Pins
    48
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    1998
  • Series
    ispMACH® 4A
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    M4A5-32
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Programmable Type
    In System Programmable
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    32
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Turn On Delay Time
    10 ns
  • Number of Gates
    1250
  • Max Frequency
    100MHz
  • Number of Programmable I/O
    516
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    32
  • JTAG BST
  • Voltage Supply - Internal
    4.5V~5.5V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm