  • LC4128C-75TN100C
LC4128C-75TN100C
advertisement
Manufacturer No:
LC4128C-75TN100C
HK JDW NO:
477-LC4128C-75TN100C
Package:
100-LQFP
Datasheet:
LC4128C-75TN100C
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000C Series LC4128 100 Pin 178.57MHz 1.8V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128C-75TN100C Overview
There are 128 macro cells. A macro cell is a cell in a mobile phone network that provides radio coverage through the use of a high-power cell site (tower, antenna or mast).There is a 100-LQFP package containing it.The device is programmed with 64 I/O ports.There is a 100terminations set on devices.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.It is powered by a voltage of 1.8V volts.This part is included in Programmable Logic Devices.It is recommended to package the chip by Tray.The operating temperature of the machine is 0°C~90°C TJ to ensure its reliability.It is mounted in the way of Surface Mount.The ispMACH? 4000Cseries comprises this type of FPGA.100pins are programmed on the chip.It is also characterized by YES.The LC4128indicates that related parts can be found.High efficiency requires a voltage supply of [0].Data is stored using [0].The electronic component is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].In this case, the maximum supply voltage is 1.95V.In order for it to operate, a supply voltage of 1.65Vis required.8logic elements/blocks exist.This frequency is 178.57MHz.A total of 10dedicated inputs are available for the purpose of detecting input signals.An elementary building block consists of 36logic elements/cells.
LC4128C-75TN100C Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of 0°C~90°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128C-75TN100C Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128C-75TN100C CPLDs applications.
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • I2C BUS INTERFACE
  • Synchronous or asynchronous mode
  • Digital multiplexers
  • Software Configuration of Add-In Boards
  • POWER-SAVING MODES
  • Timing control
  • Address decoding
  • LED Lighting systems
  • Digital designs
Step5Bar-code shipping tag
LC4128C-75TN100C
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Weight
    657.000198mg
  • Operating Temperature
    0°C~90°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    100
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.95V
  • Min Supply Voltage
    1.65V
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Number of I/O
    64
  • Propagation Delay
    2.7 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    1.65V~1.95V
  • Number of Logic Elements/Blocks
    8
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm