  • LC4128V-5TN100I
LC4128V-5TN100I
advertisement
Manufacturer No:
LC4128V-5TN100I
HK JDW NO:
477-LC4128V-5TN100I
Datasheet:
LC4128V-5TN100I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4128 100 Pin 227.27MHz 3.3V 100-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4128V-5TN100I Overview
There are 128 macro cells, which are cells in a mobile phone network that provides radio coverage served by a high-power cell site (tower, antenna or mast).A 100-LQFP package contains the item.As a result, it has 64 I/O ports programmed.The device is programmed with 100 terminations.There is a QUADterminal position on the electrical part in question.The power supply voltage is 3.3V.The part belongs to Programmable Logic Devices family.Trayshould be used to package the chip.To ensure its reliability, the operating temperature is set to [0].It is recommended that Surface Mountholds the chip in place.It belongs to the ispMACH? 4000Vseries of FPGAs.Chips are programmed with 100 pins.When using this device, YESis also available.The LC4128contains its related parts.It is recommended that the supply voltage be kept at 3.3Vto maximize efficiency.Data is stored using [0].It is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].There is a maximum supply voltage of 3.6V.Normally, it operates with a voltage of 3VV as its minimum supply voltage.A total of 8logic elements/blocks are present.The frequency that can be achieved is 227.27MHz.There are 10 dedicated inputs used to detect the status of input signals.In order to form a fundamental building block, there are 540 logic elements or cells.
LC4128V-5TN100I Features
100-LQFP package
64 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
100 pin count
100 pins
LC4128V-5TN100I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-5TN100I CPLDs applications.
  • STANDARD SERIAL INTERFACE UART
  • Page register
  • Battery operated portable devices
  • PLC analog input modules
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Address decoders
  • ROM patching
  • State machine design
  • Power up sequencing
  • Digital multiplexers
Step5Bar-code shipping tag
LC4128V-5TN100I
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    227.27MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    12mA
  • Nominal Supply Current
    12mA
  • Propagation Delay
    5 ns
  • Turn On Delay Time
    5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    540
  • Number of Dedicated Inputs
    10
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm