  • LC4032V-75TN48I
LC4032V-75TN48I
advertisement
Manufacturer No:
LC4032V-75TN48I
HK JDW NO:
477-LC4032V-75TN48I
Datasheet:
LC4032V-75TN48I
Description:
0.5mm PMIC ispMACH? 4000V Series LC4032 48 Pin 178.57MHz 3.3V 48-LQFP
Purchasing and Inquiry
LC4032V-75TN48I Overview
There are 32 macro cells in the network, which are high-power cell sites that provide radio coverage (tower, antenna, or mast) for a mobile phone network.The product is contained in a 48-LQFP package.As you can see, this device has 32 I/O ports programmed into it.48terminations have been programmed into the device.This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.The power supply voltage is 3.3V.The part is included in Programmable Logic Devices.The chip should be packaged by Tray.Ensure its reliability by operating at [0].The chip should be mounted by Surface Mount.FPGAs belonging to the ispMACH? 4000Vseries contain this type of chip.Chips are programmed with 48 pins.If this device is used, you will also be able to find [0].The LC4032contains its related parts.In digital circuits, 800gates serve as building blocks.In order to achieve high efficiency, the supply voltage should be maintained at [0].For data storage, EEPROMis adopted.The electronic part is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].A maximum supply voltage of 3.6Vis used in its operation.It is powered by 3Vas its minimum supply voltage.There are a total of 2 logic elements or blocks.The frequency that can be achieved is 178.57MHz.The input signals are detected by 4dedicated inputs.There are 36 logic elements/cells to form a fundamental building block.
LC4032V-75TN48I Features
48-LQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~105°C TJ
48 pin count
48 pins
LC4032V-75TN48I Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation LC4032V-75TN48I CPLDs applications.
  • State machine control
  • Reset swapping
  • Dedicated input registers
  • Page register
  • Multiple Clock Source Selection
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
  • Parity generators
  • Custom shift registers
  • Digital multiplexers
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
Step5Bar-code shipping tag
LC4032V-75TN48I
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    48
  • Weight
    9.071791g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TJ
  • Series
    ispMACH® 4000V
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    178.57MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Operating Supply Current
    11.8mA
  • Propagation Delay
    7.5 ns
  • Turn On Delay Time
    7.5 ns
  • Number of Logic Elements/Cells
    36
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm