  • ATF1504ASV-15AC100
ATF1504ASV-15AC100
advertisement
Manufacturer No:
ATF1504ASV-15AC100
HK JDW NO:
69-ATF1504ASV-15AC100
Package:
TQFP
Datasheet:
Description:
0.5mm PMIC 100 Pin 3.3V TQFP
Purchasing and Inquiry
ATF1504ASV-15AC100 Overview
In the mobile phone network, there are 64macro cells, which are cells with high-power antennas and towers.There is a TQFP package containing it.It is programmed with 64 I/Os.Terminations of devices are set to [0].There is a QUADterminal position on the electrical part in question.Power is provided by a supply voltage of 3.3V volts.This part is part of the family [0].There are 100pins on the chip.This device also displays [0].The 1500gates serve as building blocks for digital circuits.It is recommended that data be stored in [0].This device is mounted by Surface Mount.This board has 100 pins.It operates at a maximum supply voltage of 3.6V volts.Despite its minimal supply voltage of [0], it is capable of operating.It is recommended that the operating temperature be higher than 0°C.A temperature below 70°Cshould be used as the operating temperature.Maximum frequency should be less than 77MHz.A programmable logic type is categorized as EE PLD.
ATF1504ASV-15AC100 Features
TQFP package
64 I/Os
100 pin count
100 pins
ATF1504ASV-15AC100 Applications
There are a lot of Atmel (Microchip Technology) ATF1504ASV-15AC100 CPLDs applications.
  • DMA control
  • ROM patching
  • Configurable Addressing of I/O Boards
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • Parity generators
  • Portable digital devices
  • Digital designs
  • Custom shift registers
  • POWER-SAVING MODES
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
Step5Bar-code shipping tag
ATF1504ASV-15AC100
  • Package / Case
    TQFP
  • Number of Pins
    100
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    YES
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    64
  • Memory Type
    EEPROM
  • Propagation Delay
    15 ns
  • Frequency (Max)
    77MHz
  • Programmable Logic Type
    EE PLD
  • Number of Gates
    1500
  • Speed Grade
    15
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
    64
  • JTAG BST
    YES
  • In-System Programmable
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm