  • C114T682M5X5CR
C114T682M5X5CR
advertisement
Manufacturer No:
C114T682M5X5CR
HK JDW NO:
417-C114T682M5X5CR
Purchasing and Inquiry
C114T682M5X5CR Overview
In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.It is packaged in a Axial case.The voltage rated for this electrical part is 50V.
C114T682M5X5CR Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C114T682M5X5CR Applications
There are a lot of KEMET C114T682M5X5CR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C114T682M5X5CR
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/05
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm