  • C192T563K5X5CR
C192T563K5X5CR
advertisement
Manufacturer No:
C192T563K5X5CR
HK JDW NO:
417-C192T563K5X5CR
Purchasing and Inquiry
C192T563K5X5CR Overview
The temperature coefficient of this substance is 15% ppm/°C.The product is packaged in a Axial case.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
C192T563K5X5CR Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C192T563K5X5CR Applications
There are a lot of KEMET C192T563K5X5CR applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C192T563K5X5CR
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm