  • C202T274K1R5CP
C202T274K1R5CP
advertisement
Manufacturer No:
C202T274K1R5CP
HK JDW NO:
417-C202T274K1R5CP
Package:
Axial
Datasheet:
C202T274K1R5CP
Purchasing and Inquiry
C202T274K1R5CP Overview
C202T274K1R5CP Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C202T274K1R5CP Applications
There are a lot of KEMET C202T274K1R5CP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C202T274K1R5CP
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    12.7mm