  • CA0612KRX7R7BB683
CA0612KRX7R7BB683
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRX7R7BB683
HK JDW NO:
898-CA0612KRX7R7BB683
Package:
0612
Datasheet:
CA0612KRX7R7BB683
Purchasing and Inquiry
CA0612KRX7R7BB683 Overview
It is packaged in a 0612 case.In this part, the terminal pitch is 800μm.
CA0612KRX7R7BB683 Features
a 800μm terminal pitch
CA0612KRX7R7BB683 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRX7R7BB683 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRX7R7BB683
  • Package / Case
    0612
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    68nF
  • Depth
    3.2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Capacitors
    4
  • Length
    1.6mm