  • CA064C121K5GACTU
CA064C121K5GACTU
advertisement
Manufacturer No:
CA064C121K5GACTU
HK JDW NO:
417-CA064C121K5GACTU
Datasheet:
CA064C121K5GACTU
Purchasing and Inquiry
CA064C121K5GACTU Overview
When seated, the height reaches 0.035 0.90mm.Size/dimension is set to 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm.The coefficient of temperature is C0G NP0.Packaging consists of a 0612 (1632 Metric) case.It operates at 125°C degrees Celsius at its maximal operating temperature.The terminal pitch of this part is 0.8mm.A voltage of 50V is required for the operation of this electrical part.
CA064C121K5GACTU Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
A temperature coefficient of C0G NP0
the maximal temperature reaches 125°C
a 0.8mm terminal pitch
CA064C121K5GACTU Applications
There are a lot of KEMET CA064C121K5GACTU applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA064C121K5GACTU
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    3.2mm