  • CD105NP-120MC
CD105NP-120MC
advertisement
Manufacturer No:
CD105NP-120MC
HK JDW NO:
738-CD105NP-120MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CD105NP-120MC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CD105NP-120MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CD105
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.45A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    2.45A
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    2.45A
  • Frequency - Self Resonant
    23.1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    5.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    8.9916mm