  • CDR05BP472BKWP
CDR05BP472BKWP
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BP472BKWP
HK JDW NO:
417-CDR05BP472BKWP
Purchasing and Inquiry
CDR05BP472BKWP Overview
Temperature coefficient = 30ppm/Cel ppm/°C.Packaging consists of a 1825 case.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 100V volts DC.
CDR05BP472BKWP Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR05BP472BKWP Applications
There are a lot of KEMET CDR05BP472BKWP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BP472BKWP
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Height
    1.27mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm