  • CDR05BX224AKWP
CDR05BX224AKWP
advertisement
Manufacturer No:
CDR05BX224AKWP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR05BX224AKWP
Package:
1825
Purchasing and Inquiry
CDR05BX224AKWP Overview
CDR05BX224AKWP Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
CDR05BX224AKWP Applications
There are a lot of KEMET CDR05BX224AKWP applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR05BX224AKWP
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    6.35mm
  • Height
    1.27mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    6.35mm