  • CDR31BP330BFSM
CDR31BP330BFSM
advertisement
Manufacturer No:
CDR31BP330BFSM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR31BP330BFSM
Datasheet:
CDR31BP330BFSM
Description:
Cap Ceramic 33pF 100V C0G 1% SMD 0805 (1%FR) 125C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CDR31BP330BFSM
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    1.25mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    BP
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.3mm