  • CDR32BP201BFWM
CDR32BP201BFWM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP201BFWM
HK JDW NO:
417-CDR32BP201BFWM
Purchasing and Inquiry
CDR32BP201BFWM Overview
Temperature coefficient is 30ppm/Cel ppm/°C.The product is packaged in a 1206 case.The voltage rated for this electrical part is 100V.
CDR32BP201BFWM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP201BFWM Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP201BFWM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP201BFWM
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm