  • CDR32BP330BFSM
CDR32BP330BFSM
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP330BFSM
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP330BFSM
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
CDR32BP330BFSM Overview
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C is assigned to it.There is a case 1206 that contains the product.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 100V volts DC.
CDR32BP330BFSM Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP330BFSM Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP330BFSM applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP330BFSM
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Series
    C(SIZE)N
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm