  • CDR32BP390BKWR
CDR32BP390BKWR
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP390BKWR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR32BP390BKWR
Purchasing and Inquiry
CDR32BP390BKWR Overview
In terms of temperature coefficient, it is 30ppm/Cel ppm/°C.During its operation, it can reach 125°C degrees Celsius.The voltage rated for this electrical part is 100V.
CDR32BP390BKWR Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
the maximal temperature reaches 125°C
CDR32BP390BKWR Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP390BKWR applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP390BKWR
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn70Pb30) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55681
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Size Code
    1206
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm