  • CDRC62NP-470NC
CDRC62NP-470NC
advertisement
Manufacturer No:
CDRC62NP-470NC
Manufacturer:
Sumida Corporation
HK JDW NO:
738-CDRC62NP-470NC
Step5Bar-code shipping tag
CDRC62NP-470NC
  • Tolerance
    25%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    6.7mm
  • Current Rating
    320mA
  • Inductance
    47 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    430mOhm
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    2.4892mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    6.2992mm