  • CKCA43C0G1H331K
CKCA43C0G1H331K
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43C0G1H331K
HK JDW NO:
769-CKCA43C0G1H331K
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
CKCA43C0G1H331K Overview
Having a coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C, it is at room temperature.There is a case 1206 that contains the product.It operates from a voltage of 50VV DC.
CKCA43C0G1H331K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CKCA43C0G1H331K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43C0G1H331K applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43C0G1H331K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm