  • CKCA43X5R1H103M100AA
CKCA43X5R1H103M100AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43X5R1H103M100AA
HK JDW NO:
769-CKCA43X5R1H103M100AA
Purchasing and Inquiry
CKCA43X5R1H103M100AA Overview
Seating height reaches 0.045 1.15mm.In this case, the size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Its rated (DC) voltage (URdc) is 50V.This chip's voltage rating is 50V Volt.A temperature coefficient of X5R is assigned to it.A 1206 (3216 Metric) case is used for packaging the product.This part has a 800μm pitch at the terminals.
CKCA43X5R1H103M100AA Features
the maximal height is 0.045 1.15mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X5R
a 800μm terminal pitch
CKCA43X5R1H103M100AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43X5R1H103M100AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43X5R1H103M100AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.045 1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm