  • CKCA43X7R1H102M
CKCA43X7R1H102M
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43X7R1H102M
HK JDW NO:
769-CKCA43X7R1H102M
Purchasing and Inquiry
CKCA43X7R1H102M Overview
CKCA43X7R1H102M Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
a 800μm terminal pitch
CKCA43X7R1H102M Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43X7R1H102M applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43X7R1H102M
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm