  • CKCL22C0G1H330K085AA
CKCL22C0G1H330K085AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H330K085AA
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H330K085AA
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H330K085AA Overview
A seat's maximum height is 0.033 0.85mm.In this case, the size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.Temperature coefficient is C0G NP0.A 0805 (2012 Metric) case is used for packaging the product.A 1mm terminal pitch is used for this part.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
CKCL22C0G1H330K085AA Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H330K085AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H330K085AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H330K085AA
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Depth
    1.25mm