  • CY39100V208B-125NTC
CY39100V208B-125NTC
advertisement
Manufacturer No:
CY39100V208B-125NTC
HK JDW NO:
217-CY39100V208B-125NTC
Package:
208-BFQFP
Datasheet:
Description:
1.5/3.32.5/3.3V 0.5mm PMIC Delta 39K? ISR? Series CY39100 208 Pin 2.5V 208-BFQFP
Purchasing and Inquiry
CY39100V208B-125NTC Overview
The mobile phone network has 1536 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).The product is contained in a 208-BFQFP package.It is programmed with 136 I/Os.There is a 208terminations set on devices.As the terminal position of this electrical part is [0], it serves as an important access point for passengers and freight.The power source is powered by 2.5Vvolts.It is a part of the family [0].The chip should be packaged by Tray.During operation, the operating temperature is kept at 0°C~70°C TA to ensure its reliability.Mount the chip by Surface Mount.As part of the Delta 39K? ISR?series, it is a type of FPGA.Chips are programmed with 208 pins.If this device is used, you will also be able to find [0].In accordance with the [0], its related parts are listed.A digital circuit is built using 144000gates.This device is mounted by Surface Mount.The device has a pinout of [0].The system runs on a power supply of 1.5/3.32.5/3.3V watts.A maximum supply voltage (Vsup) of 2.7V is provided.In order to operate properly, the supply voltage (Vsup) should be greater than 2.3V.
CY39100V208B-125NTC Features
208-BFQFP package
136 I/Os
The operating temperature of 0°C~70°C TA
208 pin count
208 pins
1.5/3.32.5/3.3V power supplies
CY39100V208B-125NTC Applications
There are a lot of Cypress Semiconductor Corp CY39100V208B-125NTC CPLDs applications.
  • Wireless Infrastructure Base Band Unit and Remote Radio Unit
  • Network Interface Card (NIC) and Host Bus Adapter (HBA)
  • ON-CHIP OSCILLATOR CIRCUIT
  • D/T registers and latches
  • Complex programmable logic devices
  • PLC analog input modules
  • ANALOG-TO-DIGITAL CONVERTOR (ADC)
  • Programmable polarity
  • SUPERVISORY FUNCTION (LVD AND WATCHDOG)
  • White goods (Washing, Cold, Aircon ,...)
Step5Bar-code shipping tag
CY39100V208B-125NTC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-BFQFP
  • Number of Pins
    208
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2003
  • Series
    Delta 39K™ ISR™
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY VOLTAGE
  • HTS Code
  • Subcategory
    Programmable Logic Devices
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    CY39100
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.7V
  • Power Supplies
    1.5/3.32.5/3.3V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.3V
  • Programmable Type
    In-System Reprogrammable™ (ISR™) Flash
  • Number of I/O
    136
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    144000
  • Output Function
    MACROCELL
  • Number of Macro Cells
  • JTAG BST
    YES
  • Voltage Supply - Internal
    2.5V 3.3V
  • Delay Time tpd(1) Max
    10ns
  • Height Seated (Max)
    3.77mm
  • Length
    28mm
  • Width
    28mm