  • DPA120060-P14/R
DPA120060-P14/R
advertisement
Manufacturer No:
DPA120060-P14/R
HK JDW NO:
193-DPA120060-P14/R
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 7W
Step5Bar-code shipping tag
DPA120060-P14/R
  • Published
    2004
    Plug
  • Color
    Black
  • Max Power Dissipation
    7W
  • Frequency
    60Hz
  • Number of Outputs
    1
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Cable Length
    1.83m
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    7W
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.7mm I.D. x 4.75mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    59mm
  • Length
    39.5mm
  • Width
    45mm