  • DRQ127-471-R
DRQ127-471-R
advertisement
Manufacturer No:
DRQ127-471-R
HK JDW NO:
255-DRQ127-471-R
Datasheet:
DRQ127-471-R
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 467.1UH SMD
Step5Bar-code shipping tag
DRQ127-471-R
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Weight
    5.896701g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    SMD/SMT
  • Resistance
    861mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    12.5mm
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current
    427mA
  • Max DC Current
    1.68A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    861mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Inductance - Parallel
    467.1 μH
  • Inductance - Series
    1.868 mH
  • DC Resistance (DCR) - Series
    3.44Ohm
  • Current Rating - Series
    427mA
  • Current Rating - Parallel
    850mA
  • Inductance - Connected In Series
    1.868mH
  • Inductance - Connected In Parallel
    467.1μH
  • Current Saturation - Parallel
    1.68A
  • Current Saturation - Series
    838mA
  • Height
    0.315 8.00mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm