  • EEE-TC1A681UP
EEE-TC1A681UP
advertisement
Manufacturer No:
EEE-TC1A681UP
HK JDW NO:
590-EEE-TC1A681UP
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
EEE-TC1A681UP
Description:
TCU 680μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EEE-TC1A681UP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCU
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive, High Temperature Reflow
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    487.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    750mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm