  • FBMH1608HM102-TV
FBMH1608HM102-TV
advertisement
Manufacturer No:
FBMH1608HM102-TV
HK JDW NO:
782-FBMH1608HM102-TV
Datasheet:
FBMH1608HM102-TV
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 600mA 0603 T/R
Step5Bar-code shipping tag
FBMH1608HM102-TV
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.6A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    350mOhm
  • Current Rating (Max)
    600mA
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm