  • GNM214R71E472MA01D
GNM214R71E472MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM214R71E472MA01D
HK JDW NO:
535-GNM214R71E472MA01D
Purchasing and Inquiry
GNM214R71E472MA01D Overview
A seat's maximum height is 0.033 0.85mm.It operates at 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm sizes and dimensions.Having a coefficient of X7R, it is at room temperature.There are no cases included with the product.There is no terminal pitch on this part.Rated DC of 25V is the voltage at which this electrical part operates.
GNM214R71E472MA01D Features
the maximal height is 0.033 0.85mm
with the size / dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
A temperature coefficient of X7R
a 500μm terminal pitch
GNM214R71E472MA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM214R71E472MA01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM214R71E472MA01D
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Voltage
    25V
  • Dissipation Factor
    0.025 %
    4
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Terminal Pitch
    500μm
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    1
  • Working Voltage
    25V