  • GNM314R72A152MD01D
GNM314R72A152MD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R72A152MD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R72A152MD01D
Purchasing and Inquiry
GNM314R72A152MD01D Overview
There is a voltage rating of 100V on the chip.A 1206 case contains the product.A voltage of 100V is required for the operation of this electrical part.
GNM314R72A152MD01D Features
a voltage rating of 100V volts
GNM314R72A152MD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R72A152MD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R72A152MD01D
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm