  • HM66A-1045330MLF13
HM66A-1045330MLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-1045330MLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-1045330MLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-1045330MLF13
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    98mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    10.1092mm
  • Width
    10.1092mm