  • HM72E-062R2LFTR13
HM72E-062R2LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM72E-062R2LFTR13
HK JDW NO:
860-HM72E-062R2LFTR13
Package:
2-SMD
Datasheet:
HM72E-062R2LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM72E-062R2LFTR13
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM72E-06
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.285Lx0.268W 7.23mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    8.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    8.3A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8.5A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    8.3A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    6.8072mm