  • HM76-40151JLFTR13
HM76-40151JLFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM76-40151JLFTR13
HK JDW NO:
860-HM76-40151JLFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM76-40151JLFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM76-40151JLFTR13
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM76
  • Size / Dimension
    0.634Lx0.622W 16.10mmx15.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.7A
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    7.4168mm
  • Height Seated (Max)
    0.292 7.41mm
  • Length
    16.1036mm
  • Width
    15.7988mm