  • HM78-40270LFTR
HM78-40270LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM78-40270LFTR
HK JDW NO:
860-HM78-40270LFTR
Datasheet:
HM78-40270LFTR
Step5Bar-code shipping tag
HM78-40270LFTR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM78
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.12A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.12A
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    7.493mm