  • IDCP3020ER100K
IDCP3020ER100K
advertisement
Manufacturer No:
IDCP3020ER100K
HK JDW NO:
873-IDCP3020ER100K
Datasheet:
IDCP3020ER100K
Step5Bar-code shipping tag
IDCP3020ER100K
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    IDCP-3020
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    10μH
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm