  • IDCP3722ER331M
IDCP3722ER331M
advertisement
Manufacturer No:
IDCP3722ER331M
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IDCP3722ER331M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IDCP3722ER331M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IDCP3722ER331M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    IDCP-3722
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    520mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    9.4mm
  • Current Rating
    520mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm Max
  • Max DC Current
    520mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    5.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    8.9916mm